Chiller Ses Yalıtımı

Chiller Ses Yalıtımı

Chiller Ses Yalıtımı

Chiller Ses Yalıtımı | Chiller cihazları, endüstriyel amaçla soğutma yapılması gereken tüm teçhizat ve ekipmanların soğutulmasında kullanılan ve bu alan da dünya standardını oluşturan bir soğutucu ünitedir.

Chiller Ses Yalıtımı

Chiller Soğutma Gruplarının Ses Yalıtımı

Soğutmada chiller gruplarından yükselen gürültüler oldukça rahatsız edici olmaktadırlar. Bu cihazların çevreye yaydığı gürültü oldukça yüksektir. Gerek günlük yaşantıda gerekse iş hayatında insan sağlığını ve de psikolojisini olumsuz yönde etkileyen bu yüksek ve rahatsız edici seslere maruz kalmamak için chiller soğutma gruplarının ses yalıtımı uygulamaları yapılmalıdır. Öncelikle cihazların performans düşüklüğü ve de verim kaybına ve doğal çalışma şekline engel olunmadan izolasyon sağlanmalıdır.

Eğer ses dalgaları gelişi güzel bir spektrum şeklinde yer alıyor ise ki buna gürültü denmektedir. İnsan sağlığı, kasların istem dışı kasılması gibi fizyolojik tesirler, huzursuzluk ve sinir bozukluğu, stress şeklindeki psikolojik tesirler ve de bir diğer önemli konu olarak insan topluluklarını olumsuz yönde etkileyecek olan iş verimlerinin düşmesi gibi olumsuz sonuçlara neden olmaktadır.

Cihazın konumu, gürültünün kaynağına uzaklığı, hava emiş ve atış kısımları, çok önemli olduğundan izolasyon uygulamasında mutlaka dikkate alınmalıdır. Chiller soğutma gruplarının ses yalıtımı, soğutma kulesi ses yalıtımı, klima dış üniteleri ses yalıtımı işlemi bu doğrultuda projelendirilecek, dizayn edilmelidir.

Özellikle yaz aylarında sürekli soğutma yapan ve sürekli çalıştığı için rahatsızlık verici sesler çıkaran chiller soğutma gruplarının ses yalıtımı için profesyonel bir etüt ve hazırlık çalışması gerekmektedir.

Biz Desibel Akustik olarak, Chiller soğutma gruplarından kaynaklanan gürültü problemlerine son vermeyi garanti ediyoruz. Chiller Ses Yalıtım ve diğer tüm ses izolasyon hizmetlerimizden yararlanmak ya da bilgi almak için bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Bu gönderiyi paylaş


%d blogcu bunu beğendi: